Budżet partycypacyjny – Warszawa

Budżet Partycypacyjny - Warszawa 2016

Jak zaprezentować swój projekt na spotkaniu?

opublikowany: 27 maja 2014 16:52, justyna.piwko

"Poniższy poradnik autorstwa Ralpha Talmonta powstał z myślą o mieszkańcach Warszawy, którzy zgłosili projekty do budżetu partycypacyjnego i którzy w trakcie tego procesu będą prezentować je innym warszawiakom, starając się zdobyć ich poparcie dla swoich propozycji."

Jak zaprezentować swój projekt na spotkaniu?

Prezentacja projektów i dyskusja mieszkańców na ich temat to jeden z kluczowych etapów budżetu partycypacyjnego. To wtedy mieszkańcy mają okazję wspólnie zastanowić się nad tym, co jest ich społeczności najbardziej potrzebne, a także wypytać pomysłodawców o szczegóły ich propozycji. To także szansa na zdobycie wiedzy i wyrobienie sobie opinii, by zagłosować w sposób bardziej świadomy.

Punktem wyjścia do takiej dyskusji jest prezentacja projektów. Nie jest to łatwe zadanie. Projektodawcy muszą zmierzyć się z sytuacją „występu” przed publicznością, którą trzeba zainteresować i przekonać do swojego pomysłu.

Ten krótki poradnik stanowi źródło najważniejszych wskazówek na temat tego, jak przygotować się do prezentacji swojego pomysłu w sytuacji publicznego spotkania z mieszkańcami. Podpowiada m.in. jak zaplanować wystąpienie i jak poradzić sobie z niewielką ilością czasu, którą mamy na takich spotkaniach na „porwanie słuchaczy”.

Mamy nadzieję, że zebrane tu rady będą przydatne nie tylko dla projektodawców przy kolejnych edycjach budżetu partycypacyjnego w Warszawie, ale też w innych sytuacjach, gdy aktywni mieszkańcy będą chcieli rozmawiać o swoich pomysłach na zmiany w lokalnych społecznościach. Oby takich okazji zdarzało się jak najwięcej."

 

Poradnik został przygotowany przez Fundację „Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia” w ramach konkursu ofert na moderacje spotkań dyskusyjnych.

 

Zachęcamy do lektury!

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Pobierz