Pochwal się pomysłem do budżetu partycypacyjnego!

opublikowany: 23 lutego 2015 11:01, anna.petroff

Zgłosiłeś ciekawy projekt do budżetu partycypacyjnego? Pochwal się! Wyślij go na ogólnopolski konkurs „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto” - do 10 marca!

Ogólnopolski konkurs „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto” zostanie rozstrzygnięty podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC). Zgłoszenia pomysłów i projektów inicjatyw lokalnych przyjmowane są w postaci trzyminutowych filmów lub prezentacji przesłanych na adres budzetobywatelski@portalsamorzadowy.pl Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 marca. W tytule maila należy podać nazwę miejscowości oraz tytuł pomysłu.

Celem konkursu jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2014 r. w ramach budżetów obywatelskich przez mieszkańców polskich miast. Promowane będą inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na środowisko i możliwe do powielenia w innych miastach.

Ogłoszenie wyników nastąpi 22 kwietnia podczas największego kongresu gospodarczego w Europie Środkowej. Podczas EEC w Katowicach odbędzie się też panel dyskusyjny „Budżet partycypacyjny”.

Najpierw odbędzie się jednak internetowe głosowanie na najlepsze pomysł. 15 najbardziej popularnych pomysłów zostanie poddane ocenie jury, w którego składzie znajdą się:

Joanna Erbel – działaczka miejska,
Jerzy Buzek – eurodeputowany,
Olgierd Dziekoński – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta,
Rafał Kerger – redaktor serwisu Portalsamorzadowy.pl,
Jarosław Makowski – dyrektor Instytutu Obywatelskiego,
Paweł Orłowski – wiceminister infrastruktury i rozwoju
oraz Paweł Soloch – dyrektor Instytutu Sobieskiego.
Sekretarzem jury jest Paweł Wyszomirski, koordynator eco21.pl

Więcej informacji: www.wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1351552.html