Rusza projekt „Seniorze – działaj i zmieniaj swoje miasto”

opublikowany: 09 listopada 2017 17:45, marek.jezierski

Promujemy budżet partycypacyjny wśród warszawskich seniorów.

W ramach projektu „Seniorze – działaj i zmieniaj swoje miasto” organizacje pozarządowe, działające na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy, będą promowały budżet partycypacyjny wśród seniorów oraz zachęcą ich do wzięcia udziału w nadchodzącej edycji.

Wspomniane działania to między innymi:

• rozpowszechnianie materiałów informacyjnych łatwych w obiorze dla seniorów,
  • badanie potrzeb seniorów,
  • spacery badawcze śladami projektów zrealizowanych na Woli i w Śródmieściu w ramach budżetu partycypacyjnego,
  • spotkania informacyjne,
  • warsztaty komputerowe, na których seniorzy poznają portal do składania wniosków i głosowania,
  • warsztaty z tworzenia projektów dedykowane osobom starszym;

Aby dotrzeć z informacją o projekcie do seniorów, stworzone zostaną materiały informacyjne, które będą dla nich łatwe w odbiorze. W miejscach, w których seniorzy często bywają, pojawi się ponad 1000 plakatów i ulotek.

Zorganizowane zostaną 4 spacery badawcze śladami projektów zrealizowanych na Woli i w Śródmieściu w poprzednich edycjach budżetu. W obu dzielnicach odbędzie się także 8 spotkań w pracowni komputerowej, podczas których uczestnicy poznają portal, przez który można składać wnioski i głosować. Zorganizowane zostaną również spotkania informacyjne, na których seniorzy, krok po kroku, poznają proces budżetu partycypacyjnego. Dowiedzą się, jak przygotować wniosek, jak go zgłosić oraz promować. Z takiej możliwości będzie mogło skorzystać ponad 60 osób. Natomiast na warsztatach tworzenia projektów warszawscy seniorzy przy wsparciu ekspertów oraz wolontariuszy będą mogli opracować własne pomysły.

Zgłoszenia

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie jako uczestnik lub wolontariusz, napisz maila na adres: kontakt@budzetseniora.pl, lub zadzwoń pod numer (22) 450 98 72 albo 512 896 832. Zapraszamy!

Spotkania informacyjne na Woli

Fundacja Jeden Muranów,ul. Miła 22