Budżet partycypacyjny – Warszawa

Budżet Partycypacyjny - Warszawa 2016

Zgłoszono ponad 2300 projektów do budżetu partycypacyjnego!

opublikowany: 18 lutego 2015 00:10, anna.petroff

Przez miesiąc każdy mieszkaniec Warszawy mógł zgłosić projekt do budżetu partycypacyjnego. Składanie projektów zakończyło się o północy we wtorek 17 lutego. Łącznie warszawiacy zgłosili ponad 2300 projektów!

Zgłoszono ponad 2300 projektów do budżetu partycypacyjnego!

Składanie projektów zakończyło się o północy we wtorek 17 lutego.
Łącznie warszawiacy zgłosili ponad 2300 projektów - w tym momencie podliczone są 2324 projekty (łącznie z projektami papierowymi, które są nadal wpisywane do systemu). Jest to o 88 projektów więcej niż rok temu.

 

Większość projektów spłynęła w dwa ostatnie dni. Jeszcze w niedzielę po południu zgłoszonych było tylko 290 projektów. Ostateczna liczba projektów może się jeszcze nieznacznie zmienić, ze względu na to, że projekty papierowe spływały do ostatniej chwili i cały czas są liczone.

 

Przez kilka najbliższych dni - do 26 lutego - będzie trwała wstępna weryfikacja projektów.
Urzędnicy w dzielnicach sprawdzą teraz, czy w formularzu wszystkie pola są wypełnione, czy na liście poparcia nie brakuje podpisów, czy wszystkie podpisy należą do osób mieszkających w Warszawie itp. Jeśli w projekcie będą jakieś braki, autor poproszony zostanie o poprawki, na które będzie miał trzy dni.

A od 27 lutego o projektach będzie można dyskutować, zmieniać je i łączyć!